Türk Dili-II, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi-II, Yabancı Dil-II Dersleri İçin
Değerli öğrenciler,
HARUZEM bünyesinde yürütülen Rektörlük Servis Derslerinin final ve bütünleme sınav takvimi ve sınav bilgilendirme metni aşağıda sunulmuştur. Bu doğrultuda;

1-Rektörlük Servis Derslerinin dönem sonu sınavları açık sistem şeklinde yapılacak olup, sayfanın aşağısında belirtilen sınav başlangıç ve bitiş tarih-saatleri arasında istediğiniz an sınav olabileceksiniz.
2-Sınavlarda tüm dönem konularından sorumlusunuz. 
3-Sınavlarınız her ders için 10 adet çoktan seçmeli sorudan oluşacaktır.
4-Türk Dili-II, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi-II, Yabancı Dil-II Derslerinin sınavlarını ardarda çözebileceğiniz gibi, üç testi farklı zamanlarda da çözebileceksiniz. Buna göre her bir dersin sınavını bitirdiğinizde "Sınavı  Bitir" butonuna basarak diğer teste geçebilir veya sistemden çıkarak sınav tarih aralığında başka bir zamanda diğer testlerinizi çözebilirsiniz. Bir sınavı tamamlayarak "Sınavı Bitir" butonuna bastığınızda veya "Sınavı Bitir" butonuna basamadan sınav süresi dolduğunda yanıtlarınız otomatik olarak kaydedilmekte ve sınava girmiş sayılmaktasınız. Bu nedenle sınavınızı başarıyla tamamladığınızdan emin olana kadar sınav ekranından ayrılmayınız.
5-Sınavda herhangi bir soruyu işaretleyerek veya boş bırakıp diğer soruya geçtiğinizde, önceki sorulara dönemeyeceksiniz.
6-Sınavlara cep telefonu, tablet veya diğer bilgisayarlarla girebilirsiniz. Bu noktada tarayıcınızın güncel olduğundan, şebekenizin ve internet bağlantınızın iyi çektiği bir konumda sınava girdiğinizden emin olunuz. Herhangi bir şekilde sisteme girmekte sorun yaşadığınızda farklı bir tarayıcıdan veya farklı bir cihazla tekrar sınava girmeyi deneyiniz. Bunun için sınav sisteminden çıkış yaparak tarayıcınızı kapatmanız ve ardından sisteme tekrar girmeniz önerilmektedir.
7-Bütün cihazlarda sınav soru ekranı tam ekran olarak karşınıza çıkacaktır. Ekrandan ayrılmaya, ekranı küçültmeye, yeni bir sekme açmaya veya başka bir uygulama açmaya çalışmanız sistem tarafından raporlanacak ve incelemeler sonucunda kopya girişimi olarak kabul edilebilecektir. Bu nedenle kasıtlı olarak sınav ekranından ayrılmamalısınız.
8-Sınava cep telefonuyla giren öğrencilerin sınav esnasında telefonlarını mümkünse aramaya kapatmaları önemlidir. Sınav esnasında cep telefonunuza arama gelmesi veya mesaj bildiriminin gelmesi, özetle sınav ekranına sınav dışında herhangi bir bildirim gelmesi sınavdan ayrılmanıza neden olabilir. Bunun sorumluluğu tamamen sizlere aittir.
9-Sınav esnasında herhangi bir sebeple sınav bağlantısı kesilen öğrenciler, sisteme tekrar girdiklerinde kaldıkları sorudan devam edebilecektir.
10-Yukarıda belirtilen hususlarda HARUZEM arka planda bütün sınavları takip ederek, ayrıntılı sistem raporlaması yapmaktadır. Sınav kurallarına uymadığınız takdirde raporlar doğrultusunda sınavınız geçersiz sayılabilir veya kopya girişimi olarak aleyhinize sonuçlanabilir.
Sınavlarınızda kolaylıklar ve başarılar dileriz. 


a. Sınav sistemi kullanma kılavuzu için tıklayınız.
b. Sınav sistemine yönelik eğitim videosu için tıklayınız.
 
 
Sınav Takvimi Başlangıç Tarihi-Saati Bitiş Tarihi-Saati
Final Sınavı 07.06.2021    Saat: 09.00 11.06.2021   Saat: 21.00
Bütünleme Sınavı 21.06.2021   Saat: 09.00 25.06.2021   Saat: 21.00
 
HARUZEM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ (MOODLE)

*Giriş linki: ue.harran.edu.tr
*Öğrenciler için kullanıcı adı ve şifre, öğrenci otomasyon sistemi (OBS) giriş bilgileriyle aynıdır.

(Giriş yaptıktan sonra e-posta adresinizi kontrol ederek gerekiyorsa güncelleyiniz)
*OBS şifrenizi unutursanız yedek şifre olarak aşağıdaki şife ile giriş yapabilirsiniz;
(ÖğrenciNo_TCKimlikNoSonDörtRakamı)
*Çevrimdışı (ödev) sınavlarınız bu sistem üzerinden yapılmaktadır.

UZAKTAN EĞİTİM SÜREÇLERİNE İLİŞKİN ÖĞRENCİ MEMNUNİYET ANKETİ

Değerli Öğrenciler,
Uzaktan eğitim sürecinde derslerin işlenişi, sistem kullanımı, erişim imkanları vb. hususlarda memnuniyet düzeyinizi ölçmeyi amaçlayan bu anketi doldurmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

 

ÇEVRİMİÇİ (ONLİNE) SINAV SİSTEMİ

SİS 1: https://sis1.harran.edu.tr/login
SİS 2: https://sis2.harran.edu.tr/login
SİS 3: https://sis3.harran.edu.tr/login
Şifre:  Şifre, öğrenci otomasyon sistemi (OBS) şifresiyle aynıdır.
(OBS şifresini unutanlar için);
Yedek Şifre: ÖğrenciNo_TCKimlikNoSonDörtRakam
 

GÖREVLİ İŞLEMLERİ SİSTEMİ

Çevrimiçi (online) sınavlara yönelik görevli işlemleri sistemi:
https://sis4.harran.edu.tr/login
 

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

     
Bilgi talebi, istek, memnuniyet, öneri ve şikayetleriniz için bu bağlantıya tıklayarak kayıt oluşturabilirsiniz.