29 Ocak 2018 tarihinden itibaren öğrencilerimize Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (HARUZEM) tarafından hem yüz yüze hem de uzaktan öğretim yoluyla verilen Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II, Türk Dili II ve Yabancı Dill II dersleri için 2 seçenek sunulmuştur. 16 Şubat 2018 tarihine kadar öğrencilerimizin %82’si uzaktan öğretimi ve %18’I ise yüz yüze öğretimi seçmiştir.
 
08/8/2016 tarihli ve 29795 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Harran Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 15. Maddesine göre derslere devam zorunludur. Devamsızlığı teorik derslerin % 30’unu ve uygulamaların % 20’sini aşan öğrenciler, o derse devam etmemiş sayılır ve sınavlara alınmazlar.  

HARUZEM tarafından bilgi ve iletişim teknolojilerine dayalı olarak planlanan ve sesli, görüntülü ve paylaşımlı olarak yürütülen, öğrenci ile öğretim elemanı ve öğrencilerin kendi aralarında karşılıklı etkileşimine dayalı olarak derslerin bizzat öğretim elemanı tarafından aynı mekânda bulunma zorunluluğu olmaksızın eşzamanlı biçimde verildiği öğretime katılmaları Yükseköğretim Kurulu tarafından yayınlan Uzaktan Öğretime İlişkin Usul ve Esaslarda belirlenmiştir.

HARUZEM tarafından eşzamanlı biçimde verildiği öğretime katılmaları teşvik edilen öğrencilerimiz için devamsızlıktan kalmamaları için daha sonra yayınlanan ders kayıtlarını (videolarını)  1 Haziran 2018 - Cuma Günü - 14:30 - Yarıyıl Sonu Sınavına kadar izleyebilirsiniz.
 

ÖĞRETİM YÖNETİM SİSTEMİ

ÖYS: uzaktanegitim.harran.edu.tr
Kullanıcı adınız: Öğrenci Numaranız
Şifreniz: T.C. Kimlik Numaranız
Giriş yaptıktan sonra e-posta adresinizi güncelleyiniz.

ÜCRETLER


ÖNLİSANS = 30 TL
LİSANS = 45 TL 

Vakıfbank ATMè
Ödemelerè 
Eğitim ve Sınav Ödemeleri
è 
Üniversite Ödemesi 
è 
Harran Üniversitesi Uzaktan Eğitim(Kodu: 19)
è
“GİRİŞ”è
 Ders Seçè 
“ GİRİŞ”
è
Öğrenci Numarası ” è
 “GİRİŞ” è  
Cep Telefonu Numarası (507*******)
è
“GİRİŞ” è  
“ONAY”  
è  

ŞABLONLAR

1.1. e-Kitap [word, pdf]
1.2.1. Çözümlü e-Alıştırma Soruları (A) [word, pdf]
1.2.2. Çözümsüz e-Alıştırma Soruları (A) [word, pdf]
1.3. e-Sunum [power point, pdf]
1.4.1. Çözümlü e-Alıştırma Soruları (B) [word, pdf]
1.4.2. Çözümsüz e-Alıştırma Soruları (B) [word, pdf]

KURSLAR