1. Hangi dersler uzaktan eğitim yolu ile verilir?
Ortak dersler olarak tabir edilen Yabancı Dil (İngilizce) I-II, Türk Dili I-II ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II dersleri uzaktan eğitim yolu ile verilmektedir.

2. Ortak dersleri uzaktan eğitim yolu ile almak zorunlu mudur?
Ortak dersler istenirse yüz yüze eğitim yolu ile de alınabilir.

3. Uzaktan eğitimde devam zorunluluğu var mıdır?
Hayır. Uzaktan eğitimde kayıtlı olduğunuz şubede canlı derse katılamazsanız bile başka bir şubede derse katılabilirsiz.

4. Bu hafta hiçbir canlı derse katılamadım. Ne yapmam lazım?
Canlı yayınlar kayıt altına alınmaktadır ve her hafta için bu kayıtlar Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden öğrenciler ile paylaşılmaktadır. Kayıtlardan dersleri istediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.

5. İnternet üzerinden nasıl erişim yapabilirim ve nasıl eğitim alabilirim?
Canlı dersler e-Ders Sistemi üzerinden gerçekleşecektir. İnternet bağlantılı bir bilgisayar, cep telefonu veya tablet erişim için yeterlidir. Canlı dersleri kaliteli bir şekilde takip edebilmek için internet bağlantı hızı önemlidir. Önerilen en düşük bant genişliği, 1 Mbit indirme hızıdır. Aynı anda çalışan internet üzerinden dosya indirmeleri, video izlemeleri ve müzik dinleme etkinlikleri, canlı derslerden alınacak verimi aşağıya çekecektir.

6. Uzaktan öğretim nasıl napılır?
Öğrenciler, internet aracılığıyla Uzaktan Öğretim programları için kullanılan e-Ders Sistemi üzerinden, haftalık olarak ilan edilen derslere ait ders dokümanlarını takip edebilir, her hafta yapılan canlı derslere girebilir, sistemle ilgili merak ettikleri soruları sistemden e-posta aracılığıyla sorabilir, duyurulardan sınav tarihlerine ulaşabilirler. Dersin eğitmeni ile iletişimini, sanal sınıf canlı ders üzerinden, canlı sohbet veya e-posta üzerinden gerçekleştirebilir.

7. Bilgisayar üzerinden sanal sınıflara nasıl bağlanabilirim?
Video anlatımı için tıklayınız.

8. Cep telefonu üzerinden sanal sınıflara nasıl bağlanabilirim?
Video anlatımı için tıklayınız.

9. Cep telefonu üzerinden ders kayıtlarını nasıl izleyebilirim?
Adım adım yapılması gerekenler için tıklayınız.

10. Uzaktan öğretim sınav sistemi nasıldır?
Dönem boyunca tüm sınavlar yüz yüze derslerini alan öğrenciler ile birlikte sınav haftasının son iş günü ortak ve denetimli olarak sınıflarda gerçekleştirilecektir. Sınavlar test şeklinde olacaktır. Uzaktan eğitim derslerini takip eden öğrencilerin notları bağıl olarak değerlendirilecektir.
 

11. Sınav notuna itirazlar ne zaman ve nasıl yapılır?
Öğrenci; sınav sonuçlarının duyurulmasından itibaren iki iş günü içinde HARUZEM müdürlüğüne bir dilekçe ile başvurarak sınav kağıdının yeniden incelenmesini isteyebilir.
 

12. ÖYS (Öğrenme Yönetim Sistemi) ile ÖBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) arasında fark var mıdır?
Ders dokümanları, canlı ders girişi ve ders kaydını izlemek için Öğrenme Yönetim Sistemi sayfaları kullanılır. Öğrenci Bilgi Sistemi ders seçimi yapmak, sınav notlarını görüntülemek ve öğrenci belgesi isteği vb. için kullanılır. Her iki sayfanın kullanıcı adları aynı olup şifreleri farklıdır.
 

ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ

ÖYS: ue.harran.edu.tr
Kullanıcı adınız: Öğrenci Numaranız
Şifreniz: Haruzem1*
Giriş yaptıktan sonra e-posta adresinizi ve şifrenizi güncelleyiniz.

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

     
Bilgi talebi, istek, memnuniyet, öneri ve şikayetleriniz için bu bağlantıya tıklayarak kayıt oluşturabilirsiniz. 

KILAVUZLAR