Çevrimiçi (online) sınavlarda öğrencilerin aşağıdaki kurallara uyması zorunludur:

1-Çevrimiçi bir sınavınız için sisteme, sınava en fazla 10 dakika kala girebilirsiniz.
2-Bir sınavı tamamlayarak "Sınavı Bitir" butonuna bastığınızda veya "Sınavı Bitir" butonuna basamadan sınav süresi dolduğunda yanıtlarınız otomatik olarak kaydedilmekte ve sınava girmiş sayılmaktasınız. Bu nedenle sınavınızı başarıyla tamamladığınızdan emin olana kadar sınav ekranından ayrılmayınız.

3-Sınavda herhangi bir soruyu işaretleyerek veya boş bırakıp diğer soruya geçtiğinizde, önceki sorulara dönemeyeceksiniz.
4-Sınavlara cep telefonu, tablet veya diğer bilgisayarlarla girebilirsiniz. Bu noktada tarayıcınızın güncel olduğundan, şebekenizin ve internet bağlantınızın iyi çektiği bir konumda sınava girdiğinizden emin olunuz. Herhangi bir şekilde sisteme girmekte sorun yaşadığınızda farklı bir tarayıcıdan veya farklı bir cihazla tekrar sınava girmeyi deneyiniz. Bunun için sınav sisteminden çıkış yaparak tarayıcınızı kapatmanız ve ardından sisteme tekrar girmeniz önerilmektedir.
5-Bütün cihazlarda sınav soru ekranı tam ekran olarak karşınıza çıkacaktır. Ekrandan ayrılmaya, ekranı küçültmeye, yeni bir sekme açmaya veya başka bir uygulama açmaya çalışmanız sistem tarafından raporlanacak ve incelemeler sonucunda kopya girişimi olarak kabul edilebilecektir. Bu nedenle kasıtlı olarak sınav ekranından ayrılmamalısınız.
6-Sınava cep telefonuyla giren öğrencilerin sınav esnasında telefonlarını mümkünse aramaya kapatmaları önemlidir. Sınav esnasında cep telefonunuza arama gelmesi veya mesaj bildiriminin gelmesi, özetle sınav ekranına sınav dışında herhangi bir bildirim gelmesi sınavdan ayrılmanıza neden olabilir. Bunun sorumluluğu tamamen sizlere aittir.
7-Sınav esnasında herhangi bir sebeple sınav bağlantısı kesilen öğrenciler, sisteme tekrar girdiklerinde kaldıkları sorudan devam edebilecektir. Bu yüzden bağlantı sorunu yaşayan öğrencilerimizin tarayıcıyı kapatarak tekrardan sınav sistemine giriş yapmaları tavsiye edilir.
8-Yukarıda belirtilen hususlarda HARUZEM arka planda bütün sınavları takip ederek, ayrıntılı sistem raporlaması yapmaktadır. Sınav kurallarına uymadığınız takdirde raporlar doğrultusunda sınavınız geçersiz sayılabilir veya kopya girişimi olarak aleyhinize sonuçlanabilir.
HARUZEM MÜDÜRLÜĞÜ
 

ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ (MOODLE)

*Giriş linki: ue.harran.edu.tr
*Öğrenciler için kullanıcı adı ve şifre, öğrenci otomasyon sistemi (OBS) giriş bilgileriyle entegre çalışmaktadır. OBS'de yaptığınız şifre değişikliğinde moodle şifreniz de otomatik olarak değişmektedir.
(Giriş yaptıktan sonra e-posta adresinizi kontrol ederek gerekiyorsa güncelleyiniz)
*Ödev türü sınavlar öğrenme yönetim sistemi üzerinden yapılmaktadır.

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

     
Bilgi talebi, istek, memnuniyet, öneri ve şikayetleriniz için bu bağlantıya tıklayarak kayıt oluşturabilirsiniz. 

ENGELLİ ÖĞRENCİLER İÇİN ÖĞRETİMSEL DÜZENLEME TALEP FORMU

Değerli öğrenciler,
Uzaktan eğitimde erişilebilirliği artırmak amacıyla sizlerden gelen talepleri önemsiyoruz. Bu nedenle aşağıda yer alan linke tıklayarak uzaktan eğitim sürecinde derslere ve sınavlara yönelik taleplerinizi içeren kısa formu doldurabilirsiniz.