Harran Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde kurulumuna Haziran 2020'de başlanan ve üç ay süren bir hazırlık sonucu Eylül 2020'de tamamlanan "Uzaktan Eğitim Stüdyosu" ilk faaliyetlerine 2020-2021 eğitim öğretim yılı güz döneminde başlamıştır. Stüdyoda, derslerin canlı yayın yoluyla işlenmesinin yanı sıra paket çekimler yoluyla da ders kayıtları alınabilmektedir. Uzaktan eğitim stüdyosu tam donanımlı yapısıyla öğretim elemanlarına akıllı tahta, iki adet profesyonel stüdyo kamerası, yaka mikrofonları, bicolor stüdyo ışıkları, canlı derslerde öğrenci ile etkileşim için pc ve hoparlör desteği ile nitelikli bir öğretim ortamı sunmaktadır. Stüdyoda işlenen dersler profesyonel stüdyo kayıt programı ile kayıt altına alınarak ders bitiminde öğretim elemanına sunulmaktadır. Uzaktan eğitim stüdyosu talepler doğrultusunda hazırlanan haftalık ders programı çerçevesinde Üniversitemiz öğretim elemanlarının kullanımına açıktır.


 

ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ (MOODLE)

*Giriş linki: ue.harran.edu.tr
*Öğrenciler için kullanıcı adı ve şifre, öğrenci otomasyon sistemi (OBS) giriş bilgileriyle entegre çalışmaktadır. OBS'de yaptığınız şifre değişikliğinde moodle şifreniz de otomatik olarak değişmektedir.

(Giriş yaptıktan sonra e-posta adresinizi kontrol ederek gerekiyorsa güncelleyiniz)
 

ÇEVRİMİÇİ SINAV SİSTEMİ

SİS 1: https://sis1.harran.edu.tr/login
SİS 2: https://sis2.harran.edu.tr/login
SİS 3: https://sis3.harran.edu.tr/login
Şifre:  Şifre, öğrenci bilgi sistemi (OBS) şifresiyle aynıdır.

(OBS şifresini unutanlar için
Yedek Şifre);
2022 girişli iseniz:

ÖğrenciNo_0000

2022 öncesi girişli iseniz:
ÖğrenciNo_TCKimlikNoSonDörtRakam
 

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

     
Bilgi talebi, istek, memnuniyet, öneri ve şikayetleriniz için bu bağlantıya tıklayarak kayıt oluşturabilirsiniz. 

ENGELLİ ÖĞRENCİLER İÇİN ÖĞRETİMSEL DÜZENLEME TALEP FORMU

Değerli öğrenciler,
Uzaktan eğitimde erişilebilirliği artırmak amacıyla sizlerden gelen talepleri önemsiyoruz. Bu nedenle aşağıda yer alan linke tıklayarak uzaktan eğitim sürecinde derslere ve sınavlara yönelik taleplerinizi içeren kısa formu doldurabilirsiniz.